Մարուքյանը և իր կուսակցությունը միացել է Հայաստանի Հանրապետությունը, որպես իրավական պետություն, ոչնչացնելու հակապետական և ապազգային գործին. Արսեն Բաբայան
03/02/2022 12:57
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը դարձել է քաղաքական բանդայի մասնակից: Էդմոն Մարուքյանը և իր ղեկավարած «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը, որը վերջին ժամանակներում իրավացիորեն ստացել է «Լուսահոգի» անվանումը, միացել է Հայաստանի Հանրապետությունը, որպես իրավական պետություն, ոչնչացնելու հակապետական և ապազգային գործին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը:
«Այն հանգամանքը, որ նշված անձն ու իր կուսակցությունը սպասարկում են այս հանցավոր ռեժիմի հանցավոր մտադրությունները, վաղուց բացահայտված է։
Այսօր ՀՀ վարչական դատարանի դատավորներն աննախադեպ հայտարարություն են տարածել, որտեղից բացահայտվում է նաև, որ «Լուսավոր Հայաստանը», իր ղեկավարով հանդերձ, մաս են կազմում այն քաղաքական բանդային, որը կոչվում է ՀՀ իշխանություն և որը հետևողականորեն կործանում է պետականության հիմքերից գլխավորը՝ դատական իշխանությունը։
Պարզվում է Էդմոն Մարուքյանը հիմա էլ վարչական դատարանի դատավոր Դանիել Դանիելյանին քաղաքական հետապնդման ենթարկելու հաղորդում է ներկայացրել արդարադատության նախարարին, որն էլ, բնականաբար, ընդունելով «փայլուն» փոխանցումը վերցրել և դատավորին պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդություն է հարուցել։ Հաղորդման պատճառն այնքան ծիծաղելի է, որ անգամ Հովիկ Աղազարյանը կծիծաղեր։
Էդմոն Մարուքյանը միջնորդել է դատավորին պատժել այն բանի համար, որ այդ դատավորն անձամբ չի ընթերցել վճռի եզրափաքիչ մասը։ Սա այն պայմաններում, երբ օրենսդրությունն այդպիսի որևէ պահանջ չի դնում կոնկրետ դատավորի վրա, իսկ այն դատավորը, որից Էդմոնն ակնկալում էր լսել վճռի հրապարակումը, եղել է կորոնավիրուսով վարակված և որպեսզի արդարադատությունը չտուժի՝ օնլայն միացել է դատական նիստին։
Անցնելու են ժամանակներ, փոխվելու են շատ իշխանություններ, բայց պատմությունը չի մոռանալու Հայաստանի Հանրապետությունը կործանողներին ու նրանց կամակատարը դարձած հայտնի «Լուսահոգիներին»։
Հարգելի իրավաբաններ, փաստաբաններ, նախկին ու ներկա դատավորներ, պետությունը պաշտպանելու անհրաժեշտությունն օրհասական է։ Վաղը ուշ է լինելու։ Մեր երեխաներին պատասխան չենք ունենալու։ Անհրաժեշտ եմ համարում կազմակերպել շտապ քննարկումներ», - գրել է Բաբայանը:

Эдмон Марукян и его партия присоединились к антигосударственному и антинациональному делу уничтожения Республики Армения как правового государства – Арсен Бабаян
03/02/2022 14:21
Партия «Светлая Армения» стала участником политической банды. Эдмон Марукян и возглавляемая им партия «Светлая Армения», которая в последнее время справедливо называется «Покойная», присоединились к антигосударственному и антинациональному делу уничтожения Республика Армения как правового государства. Об этом написал на своей в Facebook член политсовета партии «Родина» Арсен Бабаян.
«То обстоятельство, что указанное лицо и его партия обслуживают преступные намерения этого преступного режима, давно разоблачено.
Сегодня судьи административного суда распространили беспрецедентное заявление, из которого также выясняется, что «Светлая Армения» вместе со своим лидером является частью той политической банды, которая называется властью Армении и последовательно уничтожает главную из основ государственности – судебную власть.
Выясняется, что Эдмон Марукян сейчас представил министру юстиции сообщение о том, что судью Административного суда Даниела Даниеляна нужно подвергнуть политическому преследованию, а тот, естественно, приняв «блестящую» подачу взял и возбудил ходатайство о привлечении судьи к ответственности. Причина сообщения настолько смехотворная, что рассмешила бы даже Овика Агазаряна.
Эдмон Марукян ходатайствовал наказать судью за то, что этот судья не сам лично прочитал заключительную часть обвинения. Это в том случае, когда законодательство не предъявляет такого требования конкретному судье, а тот судья, от которого Эдмон ожидал услышать оглашение приговора, был заражен коронавирусом и, чтобы правосудие не пострадало, присутствовал дистанционно на судебном заседании.
Пройдут годы, сменятся власти,  но история не забудет тех, кто уничтожил Республику Армения и ставших их приспешником известных «Покойных».
Уважаемые юристы, адвокаты, бывшие и нынешние судьи, необходимость защиты государства стала судьбоносной. Завтра будет поздно. Мы не сможем дать ответ нашим детям. Считаю необходимым организовать срочные обсуждения», - написал Арсен Бабаян.