Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4032 նոր դեպք. արձանագրվել է 13 մահ
Փետրվարի 5-ին` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4032 նոր դեպք: Կատարվել է 8857 թեստավորում, առողջացել՝ 2132 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 6 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 387 490 դեպք, որոնցից 348 356-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 29 501 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8081 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1552 է.  նախորդ օրն արձանագրվել է 7 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 4032, скончались 13 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 5 февраля увеличилось на 4032. Проведено 8857 тестов, выздоровели 2132 граждан, скончались 6 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 387 490 человек, выздоровели 348 356 человек. В больницах проходят лечение 29 501   пациента.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8081, число случаев смерти по иным причинам составляет 1552. Накануне было зарегистрировано 7 случаев смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.