Մի՞թե մենք սրան արժանի ենք. մեղավորները հատուցումը Աստծո կողմից տեսնելու են. Մանվել Փարամազյան
«Ես համոզված եմ՝ մեղավորները հատուցումը Աստծո կողմից տեսնելու են։ Մենք արդար ու ազնիվ մարդիկ ենք»,- «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ գնալուց առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քաջարանի համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանը։
Նա նշեց, թե այն, ինչի միջով այսօր անցնում են, արժանի չեն։
«Մի՞թե մենք սրան արժանի ենք, մենք պատերազմ տեսած, գյուլլեքի մեջով անցած, թուրքեր մեջով անցած մարդ ենք, ի՞նչ անենք այս պետության համար, լավ»,-նշեց Քաջարանի քաղաքապետը։
Փարամազյանն ասաց, որ առողջական լուրջ խնդիրներ ունի, ինչը կալանքի հետ համատեղելի չէ. դատարանի թույլտվությամբ պետք է մեկներ Գերմաինա, որ բուժում ստանար, սակայն այսօր որոշում է  կայացվել իրեն կալանավորելու։
Հիշեցնենք՝ Վերաքննիչ դատարանն այսօր որոշում է  կայացրել կրկին կալանավորել Փարամազյանին. նա ազատ էր արձակվել 2021-ի դեկտեմբերին՝ 70 մլն դրամ գրավի դիմաց:

«Разве мы этого достойны? Виновные ответят перед Богом» – Манвел Парамазян
«Я уверен, что виновные ответят перед Богом. Мы справедливые и честные люди», - заявил сегодня руководитель общины Каджаран Манвел Парамазян в беседе с журналистами до того как войти в УИУ «Больница для осужденных».
Он отметил, что они недостойны того, чтобы проходить сегодня через все это.
«Разве мы этого достойны? Мы видели войну, прошли через пекло, воевали с турками, что нам еще сделать для этого государства?» - отметил мэр Каджарана.
Манвел Парамазян сказал, что у него есть проблемы со здоровьем, которые несовместимы с арестом: по разрешению суда он должен был поехать в Германию на лечение, однако сегодня снова принято решение о его аресте.
Напомним, Апелляционный суд сегодня принял решение об аресте руководителя общины Каджаран Манвела Парамазяна. Он был освобожден в декабре 2021 года под залог в размере 70 млн. драмов.