Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1631 նոր դեպք. արձանագրվել է 12 մահ
Փետրվարի 7-ին` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1631 նոր դեպք: Կատարվել է 4803 թեստավորում, առողջացել՝ 2349 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 11 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 391 588 դեպք, որոնցից 352 985-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 28 951պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8097 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1555 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 1 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 1631, скончались 12 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 7 февраля увеличилось на 1631. Проведено 4803 теста, выздоровели 2349 граждан, скончались 11 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 391 588 человек, выздоровели 352 985 человек.
В больницах проходят лечение 28 951 пациент.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8097, число случаев смерти по иным причинам составляет 1555. Накануне был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.