Բելառուսի նախագահի հայտարարությունը նոնսենս է, բայց դրա պատճառները Հայաստանը պետք է փնտրի իր մեջ. Արմեն Ռուստամյան (Տեսանյութ)
Բելառուսի նախագահի հայտարարությունը նոնսենս է դիվանագիտությունում, բայց դրա պատճառները Հայաստանը պետք է փնտրի իր մեջ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ անդամ Արմեն Ռուստամյանը։
«Բնական է, որ նման հայտարարություններ չպետք է լինեն։ Սա նոնսենս է միջազգային դիվանագիտական պրակտիկայում, սկանդալային դրվագներից մեկը։ Բայց պատճառները պետք է փնտրենք մեր մեջ։ Մենք թույլ ենք տալիս այդպես խոսել մեզ հետ։ Եվ միայն Լուկաշենկոն չի դա անում», - նշեց նա։
Ռուստամյանի խոսքով՝ Լուկաշենկոն այն օդիոզ անձնավորություններից մեկն է, որոնք ասում են, ինչ մտածում են՝ հաշվի չառնելով՝ կարելի է նման բառապաշար օգտագործել, թե ոչ։
«Բայց դա վկայում է լուրջ ներքին խնդիրների և այն մասին, թե ինչ է տեղի ունենում կուլիսների հետևում», - նշեց Ռուստամյանը։

Армен Рустамян: Заявление президента Беларуси – нонсенс, причины этого Армения должна искать в себе
Заявление президента Беларуси – нонсенс в дипломатии, но причины этого Армения должна искать в себе, заявил сегодня депутат парламента от фракции «Армения», представитель АРФД Армен Рустамян в беседе с журналистами.
«Естественно, подобных заявлений не должно быть. Это нонсенс в международной дипломатической практике, скандальный эпизод. Но причины нужно искать в нас. Мы позволяем, чтобы с нами так говорили. И не только Лукашенко делает это», - сказал Армен Рустамян.
По его словам, Лукашенко – один из тех одиозных фигур, которые говорят, что думают, не учитывая, можно использовать подобный лексикон или нет.
«Но это свидетельствует о серьезных внутренних проблемах и том, что происходит за кулисами», - отметил Армен Рустамян.