Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակել են քարամշակման կետում աշխատող բանվորների վրա. Արցախի դատախազություն
08/02/2022 16:05
Փետրվարի 5-ին, ժամը 12:00-ի սահմաններում, Ասկերան քաղաքի մերձակայքում գտնվող «Օղտեն մաշկ» կոչվող տեղամասում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքից խոշոր տրամաչափի գնդացրով մի քանի կրակահերթ է արձակվել Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղի վարչական տարածքում գործող՝ «Ապագա սերունդների հիմնադրամ» ՍՊ ընկերության քարամշակման կետի բանվորներ Գ.Բ.-ի, Ա.Թ.-ի և Ա.Հ.-ի ուղղությամբ, ովքեր տվյալ պահին տրակտորի վերանորգման աշխատանքներ էին կատարում:
Արձակված կրակոցներից պաշտպանվելու նպատակով, մինչև ոստիկանության աշխատակիցների ժամանելը, վերջիններս շուրջ երկու ժամ ստիպված թաքնված են մնացել՝ այդ ընթացքում զանգելով և դեպքի մասին իրազեկելով իրենց տնօրինությանը:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով ԱՀ ոստիկանության կողմից ձեռնարկվում են քրեադատավարական միջոցառումներ:
Մինչդատական քրեական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողությունն իրականացնում է ԱՀ Ասկերանի շրջանի դատախազությունը:

ВС Азербайджана обстреляли рабочих камнеобрабатывающего предприятия – прокуратура Арцаха
5 февраля, около 12:00, с азербайджанской боевой позиции, дислоцированной на участке под названием «Огтен машк» близи города Аскеран, из крупнокалиберного пулемета были произведены несколько очередей в направлении выполнявших ремонтные работы сотрудников пункта обработки камня ООО «Фонд Будущих Поколений» Г.Б, А.Т, и А.А., который действует на административной территории села Храморт Аскеранского района.
Чтобы обезопасить себя от производимых выстрелов, до приезда сотрудников полиции, последним пришлось около двух часов укрываться. Они также позвонили руководству и сообщили об инциденте.
Для выяснения всех обстоятельств происшествия полиция Республики Арцах проводит уголовно-процессуальные действия.
Надзор за законностью досудебного уголовного производства осуществляет прокуратура Республики Арцах.