Քոչարյանի գործով դատական նիստն ընդմիջվել է, ապա՝ հետաձգվել. հաջորդ նիստը կկայանա փետրվարի 15-ին
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում (Շենգավիթի նստավայր) քննվող ԵԴ/0253/01/19 գործով հերթական նիստն սկսվել է ընդմիջումից։
Նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնեց, որ ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը տեղեկացրել է դատարանին, որ նախօրեին Կապան քաղաքում մասնակցել է մեկ այլ դատական նիստի, որի աշխատանքները ուշ են վերջացել։ Պաշտպանը չի կարողացել նույն օրը վերադառնալ Երևան, իսկ այսօր վերադառնալիս ծագել են տեխնիկական խնդիրներ, որոնց պատճառով նա հնարավորություն չունի նշանակված ժամին հասնել դատարան և խնդրում է նիստը հետաձգել։
Նիստը սկսելու պահին դեռևս դատարան չէր հասել նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նիստն ընդմիջվեց, որպեսզի դատարանը պարզի՝ կարո՞ղ է այսօր Սահակյանը մասնակցել նիստին, թե՝ ոչ։
Ընդմիջման ժամանակ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի աշխատակազմը փորձել է կապ հաստատել ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանի հետ, բայց չի ստացվել։
Արմեն Գևորգյանի տեղեկություններով, մեքենայի խափանում է եղել, և Սահակյանը խնդրել է այսօր իրեն չսպասել։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна отложено до 15 февраля
В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция административного района Шенгавит) отложено очередное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна.
Судья Анна Данибекян заявила, что адвокат Армена Геворкяна Лусине Саакян сообщила, что накануне в городе Капан участвовала в другом судебном заседании, которое закончилось поздно. Защитник не смогла вернуться в Ереван в тот же день из-за технических проблем, посему просит отложить заседание.
На судебном заседании был объявлен перерыв, чтобы выяснить, может ли сегодня Лусине Саакян участвовать в заседании или нет.
Аппарат суда попытался во время перерыва связаться с адвокатом Армена Геворкяна, однако безрезультатно.
Как сообщил Армен Геворкян, Лусине Саакян не сможет присутствовать на заседании из-за неисправности с автомобилем.