Արցախի ԱԺ նախագահն ու Հայաստանում Արցախի մշտական ներկայացուցիչը քննարկել են 2022 թվականի անելիքները
Փետրվարի 8-ին ՀՀ-ում Արցախի հանրապետության մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպել են Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը և ՀՀ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը, տեղեկանում ենք Արցախի ներկայացուցչության ֆեյսբուքյան էջից։
Սերգեյ Ղազարյանը Արցախի խորհրդարանի ղեկավարին ներկայացրել է ՀՀ պատկան գերատեսչությունների, տեղահանված արցախցիների, բարեգործական կազմակերպությունների և Սփյուռքի հետ ներկայացուցչության կողմից իրականացվող աշխատանքներն ու 2022 թվականի համար նախանշված անելիքները։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև Արցախի ԱԺ-ի կողմից Արցախի և արցախցիների շահերի պաշտպանությանն ուղղված աշխատանքները։

Спикер парламента Арцаха и постоянный представитель Арцаха в Армении обсудили предстоящие в 2022 году действия
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян и постоянный представитель Республики Арцах в Армении Сергей Казарян 8 февраля встретились в постоянном представительстве Республики Арцах в Армении.
Сергей Казарян представил спикеру парламента Арцаха осуществляемые представительством работы с надлежащими ведомствами Армении, вынужденными переселенцами из Арцаха, благотворительными организациями и Диаспорой, а также предстоящие действия.
В ходе встречи обсуждались также проводимые Национальным Собранием республики работы, направленные на защиту интересов Арцаха и арцахцев.