Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան
Փետրվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։ Նախարարը շրջել է ռազմաուսումնական հաստատության տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների՝ ուսումնատեխնիկական միջոցներով հագեցվածությանը, զորանոցային և ճաշարանային պայմաններին։ Հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետում Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ուսումնառությունը շարունակող ավագ սպայակազմին, լսել ռազմական կրթության հիմնախնդիրների վերաբերյալ նրանց պատկերացումներն ու առաջարկները, պատասխանել բարձրացված հարցերին։
Պաշտպանության նախարարը համոզմունք է հայտնել, որ 44-օրյա պատերազմից հետո արվող համալիր վերլուծությունների հիման վրա պետք է էապես վերանայվեն վերաբերմունքն ու մոտեցումները ռազմական կրթության հանդեպ, և որ այս ոլորտում նույնպես լրջագույն բարեփոխումներ են սպասվում։
Այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել մարտական գործողությունների ընթացքում զոհված համալսարանականների հիշատակին։

Сурен Папикян посетил военный университет имени Вазгена Саркисяна
Министр обороны Армении Сурен Папикян 10 февраля посетил военный университет имени Вазгена Саркисяна. Министр обошел территорию учебного заведения, ознакомился с техническим оснащением аудиторий, условиями казармы и столовой. В командно-штабном факультете Сурен Папикян встретился с продолжающим учебу офицерским составом, выслушал их предложения и представления о задачах военного образования, ответил на вопросы.
Министр обороны выразил убеждение, что на основании проводимых после 44-дневной войны комплексных анализов необходимо существенно пересмотреть отношение и подходы к военному образованию и в этой сфере также ожидаются серьезнейшие реформы.
В конце визита глава оборонного ведомства воздал дань уважения памяти студентов университета, погибших в ходе боевых действий.