Շատ հաճախ մետրոյով գնում եմ, երկար տարածություններ ոտքով քայլում, քաղաքացիները շնորհակալություն են շատ հաճախ հայտնում. նախարար
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը ճեպազրույցի ժամանակ չհամաձայնեց լրագրողների դիտարկումներին, որ կառավարության նիստերի ժամանակ հասարակությանը հրամցվող տնտեսական ճոխ ցուցանիշները, աշխատատեղերի մասին պնդումները չեն համապատասխանում իրական պատկերին․ հասարակությունն իրականում բողոքում է գնաճից, դժգոհում՝ աշխատատեղերի պակասից, եկամուտներն էլ չեն բավարարում։
«Եթե իրական պատկեր եք համարում այն պատկերը, որը ԶԼՄ-ներն են ստեղծում, ապա դա ոչ մի կապ չունի իրականության հետ», - ասաց Քերոբյանը։
Էկոնոմիկայի նախարարն այս համատեքստում նաև Իլոն Մասկին մեջբերեց։
«Իլոն Մասկի վերջին թվիթերից մեկը տեսե՞լ եք։ Հնչում է այսպես՝ «Ինչո՞ւ է տրադիցիոն (ավանդական-խմբ․) մեդիան առանց հոգնելու ատելություն տարածում»։ Կարծում եմ, որ, բնականաբար, պետք է ԶԼՄ-ները նույնպես ջանքեր գործադրեն, որ թե՛ ատելության խոսքը քչացնեն, թե՛ նաև իրականության հետ ավելի մեծ կապ ունեցող տեղեկատվություն տան», - ասաց նա։
Քաղաքացիների հետ ավելի շատ շփվելու և իրականության մասին նրանց կարծիքը լսելու հորդորին Էկոնոմիկայի նախարարն արձագանքեց՝ հաճախ է շփվում մարդկանց հետ, նրանք իրեն շնորհակալություն են հայտնում։
«Ես շատ հաճախ մետրոյով գնում եմ, ամեն օր բավական երկար տարածություններ ոտքով քայլում եմ։ Քաղաքացիները հարցեր են տալիս, շփվում են, շնորհակալություն են շատ հաճախ հայտնում», - ասաց նա, ապա ինքն էլ շնորհակալություն հայտնեց լրագրողներին ու հեռացավ։

Я очень часто еду на метро, много хожу пешком, граждане часто выражают мне благодарность – Ваан Керобян
Министр экономики Армении Ваан Керобян не согласен с замечанием журналистов, что представляемые обществу во время заседаний правительства «роскошные» экономические показатели, утверждения о рабочих местах не соответствуют реальной картине, поскольку в действительности общество жалуется на рост цен, дефицит рабочих мест, маленькие доходы.
«Если вы считаете реальной картиной ту, которую создают СМИ, то она не имеет ничего общего с действительностью», - сказал Керобян.
В данном контексте министр экономики процитировал слова Илона Маска.
«Вы видели одну из последних твитов Илока Маска? Звучит так: "Почему традиционные СМИ вызывают такой безжалостный поток ненависти? ". Считаю, что естественно, СМИ тоже должны прилагать усилия, чтобы как уменьшить риторику ненависти, так и предоставлять информацию, которая больше связана с действительностью», - сказал он.
В ответ на призыв больше общаться с гражданами и слушать их мнение о действительности, Ваан Керобян сказал, что часто общается с людьми, они выражают ему благодарность.
«Я очень часто еду на метро, много хожу пешком каждый день. Граждане задают вопросы, общаются, часто выражают благодарность», - сказал он и, поблагодарив журналистов, удалился.