ԱԱԾ-ն հարցաքննության է հրավիրել Բորիս Ավագյանի թոշակառու մորը
ՀՀ ԱԱԾ-ն հարցաքննության է կանչել գնդապետ Բորիս Ավագյանի տարեց մորը ու հասցրել նյարդային ծանր վիճակի, լացացրել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնել է գնդապետի կինը՝ Էլեն Ավագյանը։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն Բորիս Ավագյանի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում։ Ինչպես հայտնի է՝ նրան մեղադրում են փողերի լվացման մեջ։
«Գնդապետ Ավագյանը ծանուցագիր չի ստացել՝ հարցաքննության ներկայանալու համար։ Ինձ եւս չեն հրավիրել հարցաքննության, բայց Հայաստանի ԱԱԾ-ն հարցաքննության է հրավիրել Բորիս Ավագյանի թոշակառու մորը և տարեց կնոջը հասցրել նյարդային լարվածության, արցունքների», - ասել Էլեն Ավագյանը։
Այն հարցին, թե ինչպես են վերաբերվում Ավագյանի նկատմամբ հայտարարված հետախուզմանը՝ կինը նշել է. «Իմ ամուսինը՝ գնդապետ Ավագյանը, շնորհակալություն է հայտնում Հայաստանի իրավապահ մարմիններին, որ նրանք վերջապես դադարել են հերքել, որ նա հետախուզման մեջ է՝ մոլորության մեջ գցելով հանրությանը»։

СНБ вызвала на допрос мать-пенсионерку Бориса Авагяна
Служба национальной безопасности Армении вызвала на допрос мать полковника Бориса Авагяна и довела пожилую женщину до нервного срыва, слез. Об этом «ФактИнфо» сообщила супруга полковника Элен Авагян.
Антикоррупционный комитет объявил в розыск Бориса Авагяна. Как известно, он обвиняется в отмывании денег.
«Полковник Авагян не получал повестку на допрос. Меня также не вызывали на допрос, но СНБ Армении пригласила на допрос мать-пенсионерку Бориса Авагяна и довела пожилую женщину до нервного срыва, слез», - сказала Элен Авагян.
На вопрос, как она относится к тому, что Авагян объявлен в розыск, Элен Авагян отметила: «Мой супруг, полковник Авагян, выражает благодарность правоохранительным органам Республики Армения, что они, наконец, прекратили опровергать, что он объявлен в розыск, вводя в заблуждение общество».