Ինչքան իշխանությանն եմ ասում, այդքան էլ ընդդիմությանը՝ հեռու մնացեք դատական համակարգից. Ռուբեն Վարդազարյան
11/02/2022 16:05
Ալեքսանդր Ազարյանի՝ Դատավորների միության նախագահ ընտրվելը ինձ հույս է տալիս, որ դատական համակարգում դեռ կան մարդիկ, որոնք չեն կոտրվում ու չեն ճնշվում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Բարձագույն դատական խորհրդի՝ լիազորությունները կասեցված նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը։
Ռուբեն Վարդազարյանը ճնշումներ նկատում է դատարանների վրա ու նշում՝ ինքը դեմ է, որ դատական իշխանության վերաբերայլ կարծիք հայտնեն։
«Ես ինչքան իշխանությանն եմ ասում, որ հեռու մնացեք դատական համակարգից, թողեք աշխատեն, նույնքան ասում եմ ընդդիմությանը», - ասաց նա։
Բարձագույն դատական խորհրդի՝ լիազորությունները կասեցված նախագահի խոսքով՝ անթույլատրելի է արդարադատության իրականացմանը միջամտելը։
«Որ Facebook-ը բացում ես ու տեսնում, թե ինչ վիրավորական արտահայտություններ են անում դատավորի մասին թե իշխանությունից, թե ընդդիմությունից, այդ ամենն անթույլատրելի է», - ասաց Վարդազարյանը։

«Держитесь подальше от судебной системы»: я говорю это как властям, так и оппозиции – Рубен Вардазарян
11/02/2022 16:57
Избрание Александра Азаряна председателем Союза судей внушает мне надежду, что в судебной системе пока есть люди, которые не сломлены, не подавлены, заявил сегодня журналистам председатель Высшего судебного совета Рубен Вардазарян, полномочия которого приостановлены.
Рубен Варданян видит оказываемое на суды давление и выступает против высказывания мнений о судебной власти.
«Держались подальше от судебной системы и дайте судьям работать: я говорю это как власти, так и оппозиции», - сказал он.
По словам председателя Высшего судебного совета, вмешательство в осуществление правосудия – недопустимо.
«Когда открываешь Facebook и видишь, какие оскорбительные высказывания о судьях делают и власти, и оппозиция, то понимаешь, что все это недопустимо», - сказал Рубен Вардазарян.