Վարդան Օսկանյանը հարցաքննվել է Ռոբերտ Քոչարյանի ու Արմեն Գևորգյանի գործով. դատախազ
ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանը Ռոբերտ Քոչարյանի ու Արմեն Գևորգյանի գործով հարցաքննվել է, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանը։
Նա նշեց, որ այս գործով Օսկանյանն ունի վկայի կարգավիճակ։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ու նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործով դատական այսօրվա նիստին դատախազ Պետրոս Պետրոսյանն ընթերցեց մեղադրական ճառի եզրափակիչ մասը, ըստ որի՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին մեղսագրվում է ՀՀ Քր․ Օր․-ի 311 հոդվածի մաս 4 կետ 2-ով նախատեսված արարքը, իսկ ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանին՝ Քր․ Օր․-ի 311 հոդվածի մաս 4 կետ 2 և 190 հոդվածի մաս 3 կետ 1-ով նախատեսված արարքները։
Քոչարյանն ու փաստաբանները պնդում են՝ մեղադրանքը պարզաբանման կարիք ունի։ Փաստաբանները, որպես բողոքի նշան, լքեցին դատական նիստերի դահլիճը։

Вардан Осканян был допрошен по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна – прокурор
Бывший министр иностранных дел Армении Вардан Осканян был допрошен по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна, заявил сегодня прокурор Геворк Багдасарян в беседе с журналистами.
Он отметил, что Осканян был вызван  на допрос в качестве свидетеля по делу.
Напомним, сегодня на заседании по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна прокурор Петрос Петросян зачитал заключительную часть обвинительной речи, согласно которой второму президенту Армении Роберту Кочаряну инкриминируется деяние, предусмотренное пунктом 2 части 4 статьи 311 Уголовного кодекса Армении, а бывшему вице-премьеру Армену Геворкяну – деяния, предусмотренные пунктом 2 части 4 статьи 311 и пунктом 1 части 3 статьи 190 Уголовного кодекса Армении.
Адвокаты Роберта Кочаряна утверждают, что обвинение нуждается в разъяснении. В знак протеста они покинули зал заседания.