«Փաստ». Երևանը պատրաստվում է հերթական ընտրությունների. իշխող ուժը արդեն բաց տեքստով «զոհասեղանին» է դրել իր թեկնածուին
15/02/2022 09:54
«Փաստ» թերթը գրում է. «Այն, որ Երևանը պատրաստվում է հերթական ընտրությունների, տեսանելի է անգամ անզեն աչքով. իշխող ուժը արդեն բաց տեքստով «զոհասեղանին» է դրել իր թեկնածուին, իսկ ընդդիմադիր ճամբարներից շրջանառվում են բազմաթիվ անուններ։ Չի բացառվում, որ նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ևս կմիանա պայքարին` որևէ ֆորմատով։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, սկզբնական փուլում բավականին բուռն և հետաքրքիր է եղել ՔՊ-ում ապագա քաղաքապետացուի առաջադրման քննարկումը։ Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, թեկնածուների բազմաթիվ հայտեր են եղել, ինտենսիվ քննարկումներ են ծավալվել։ Ի վերջո, որոշվել է հարցում պատվիրել, որի արդյունքներն, ըստ էության, կողմնորոշիչ են եղել Փաշինյանի ու իր թիմի համար։
Մեր ունեցած տեղեկություններով, նաև այդ է պատճառը, որ մոտ երկու շաբաթ առաջ կայացած ՔՊ հեռավար նիստում Տիգրան Ավինյանի թեկնածության քննարկումն առավել հարթ է անցել, ի տարբերություն նախագահի թեկնածուի առաջադրման»։

«Паст»: Ереван готовится к очередным выборам
Газета  «Паст» пишет, что Ереван готовится к очередным выборам и это видно даже невооруженным глазом. Правящая сила уже открытым текстом «принесла в жертву» своего кандидата, а в оппозиционном лагере муссируются различные имена. Не исключается, что бывший мэр Айк Марутян тоже присоединится к борьбе в каком-либо формате.
По сведениям издания, на начальном этапе обсуждение вопроса выдвижения будущего кандидата довольно бурно проходило в «Гражданском договоре».
«Как передает наш источник, были предложены многочисленные кандидатов, интенсивные обсуждения. В конце концов, было решено заказать опрос, результаты которого, по сути, стали ориентиром для Пашиняна и его команды.
По нашим сведениям, именно в этом причина того, что на состоявшемся около двух недель назад дистанционном заседании «Гражданского договора» обсуждение кандидатуры Тиграна Авиняна прошло довольно гладко, в отличие от выдвижения кандидата в президенты», - пишет газета.