ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանն այցելել է զորամասեր և մարտական հենակետեր
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը փետրվարի 15-ին այցելել է հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր և մարտական հենակետեր:
Զորամասերի հրամանատարները զեկուցել են կատարված աշխատանքների, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի և ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրների վերաբերյալ:
ԶՈւ ԳՇ պետը շրջել է զորամասերում, հետևել պլանավորված միջոցառումների կատարման, սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի պահպանման ու սպասարկման ամենօրյա աշխատանքների ընթացքին: Այնուհետև գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն այցելել է մարտական հենակետեր, ծանոթացել սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակին, մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին:
Այցի ավարտին գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ցուցումներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների հրամանատարներին մարտական պատրաստության պարապմունքների արդյունավետության բարձրացման և ծառայության կազմակերպման վերաբերյալ:

Начальник Генштаба ВС Армении посетил воинские части и боевые позиции
Начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 15 февраля посетил воинские части и боевые позиции на северо-востоке республики, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Командиры воинских частей доложили о проделанной работе, о физической, боевой и морально-психологической подготовке личного состава, а также о поставленных перед подразделениями задачах.
Начальник ГШ ВС обошел воинские части, проследил за выполнением запланированных мероприятий, ежедневной работой по обслуживанию и хранению боевой техники и вооружений. Затем генерал-лейтенант Артак Давтян побывал на боевых позициях, ознакомился с оперативной обстановкой, условиями несения дежурства, а также с инженерно-укрепительными работами на передовой.
В завершение визита начальник Генштаба ВС Армении дал поручения командирам ответственных подразделений относительно повышения эффективности занятий по боевой подготовке и организации службы.