Տպավորություն է, որ այս իշխանությանը մարտունակ բանակ պետք չէ. Քոչարյան (Տեսանյութ)
Սեփական բանակն այսօր ի վիճակի չէ ինքնուրույն պաշտպանել ՀՀ սահմանները և անվտանգությունը, այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Պատերազմից հետո չի արվել գրեթե ոչինչ բանակի սպառազինությունները վերականգնելու ուղղությամբ։ Սա փաստ է։ Սիսիանի դեպքերի և այդ 400 դոլարանոց լրտեսության դեպքերը խոսում են մեր զինված ուժերում բարոյահոգեբանական վիճակի մասին», - ասաց Քոչարյանը։
Նա նշեց՝ բանակի հաստատված բյուջեն որևէ հույս չի ներշնչում, թե մոտակա ժամանակներում կարելի է որևէ բան փոխել։

Такое впечатление, что этой власти не нужна боеспособная армия – Роберт Кочарян
Собственная армия сегодня не в состоянии самостоятельно защищать границы и безопасность Республики Армения, заявил сегодня на пресс-конференции второй президент Армении Роберт Кочарян.
«После войны практически ничего не сделано для восстановления вооружения армии. Это факт. О морально-психологическом состоянии в наших вооруженных силах свидетельствуют инциденты в Сисиане и случаи 400-долларового шпионажа», - сказал Кочарян.
Он отметил, что утвержденный бюджет армии не внушает какой-либо надежды, что в ближайшее время можно что-то изменить.