Շատ ամբիցիոզ, շատ հավակնոտ տնտեսական աճի ցուցանիշներ ենք մեր առաջ դրել. ՀՀ վարչապետ
Կառավարությունը համաձայնություն տվեց 48 մլն եվրո ծավալով խոշոր ներդրումային ծրագիրն իրականացնելու նպատակով Սևան համայնքում 51.41468 հա համայնքի սեփականություն հանդիսացող գյուղատնտեսական նշանակության հողամասը համայնքապետարանի կողմից ուղղակի վաճառքով Էդուարդ Օհանյանին օտարելուն:
Ստեղծվելու է 400-450 նոր աշխատատեղ։
Նախատեսվում է կառուցել խոշոր արդյունաբերական ջերմոցային համալիր։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե ներդրումային ծրագրերի բնականոն ընթացքը որևէ կերպ չպետք է խոչընդոտվի:
«Սա կարևոր է նաև կառավարության համար, որովհետև մենք շատ ամբիցիոզ, շատ հավակնոտ տնտեսական աճի ցուցանիշներ ենք մեր առաջ դրել, իսկ այդ տնտեսական աճի հիմնական մասը մասնավոր հատվածն է ապահովում», - ասաց նա:
Վարչապետը նշեց, թե բյուրոկրատական արհեստական քաշքշուկներից, հնարավոր կոռուպցիոն խոչընդոտներից պետք է ազատել մարդկանց:

Мы поставили перед собой очень амбициозные показатели экономического роста – Никол Пашинян
Правительство Армении сегодня одобрило отчуждение принадлежащего на праве собственности общине земельного участка сельскохозяйственного назначения площадью 51.41468 га в общине Севан Эдуарду Оганяну для реализации крупной инвестиционной программы в размере 48 млн. евро.
Будут созданы 400-450 новых рабочих мест.
Предусматривается построить промышленный тепличный комплекс.
Премьер-министр Никол Пашинян сказал, что на пути реализации инвестиционных программ не должно создаваться препятствий.
«Это важно также для правительства, потому что мы поставили перед собой очень амбициозные, претенциозные показатели экономического роста, а большую часть этого экономического роста обеспечивает частный сектор», - сказал он.
Премьер отметил, что людей нужно избавить от искусственной бюрократической волокиты, возможных коррупционных препятствий.