ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Շոշի և Թաղավարդի տարածքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. հրադադարը խախտել են ադրբեջանցիները. Արցախի ՊՆ
21/02/2022 14:59
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, համաձայն որի, ՊԲ ստորաբաժանումները փետրվարի 20-ին և 21-ին կրակ են բացել Շոշ և Թաղավարդ գյուղերի հարակից տարածքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ շարադրված փաստերն ամբողջովին կեղծ են: Հրադադարը նշված հատվածում իրականում խախտել են ադրբեջանական ստորաբաժանումները՝ անկանոն կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ: Հրադադարի խախտման հետևանքով տուժածներ և նյութական վնասներ չկան:
Ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի խախտման փաստի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը», - ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Режим прекращения огня нарушили ВС Азербайджана: Армия обороны не открывала огонь в направлении сел Шош и Тагавард – Минобороны Арцаха
21/02/2022 15:38
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы подразделения Армия обороны Арцаха 20 и 21 февраля обстреляли позиции ВС Азербайджана в направлении сел Шош и Тагавард, не соответствует действительности.
«Министерство обороны Азербайджана распространило сообщение, согласно которому подразделения Армии обороны 20 и 21 февраля открыли огонь в направлении азербайджанских позиций близ сел Шош и Тагавард.
Представленные в сообщении Минобороны Азербайджана сведения полностью лживые. Режим прекращения огня на данном участке нарушили азербайджанские подразделения, открыв беспорядочную стрельбу по позициям Армии обороны. В результате нарушения режима прекращения пострадавших нет, материальный ущерб не причинен.
Информация о нарушении азербайджанскими подразделениями режима прекращения огня передана командованию миротворческого контингента РФ», - говорится в сообщении Армии обороны Арцаха.