Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 172 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին փետրվարի 14-18-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 172 զանգ:
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանը, նոր վարկերի տրամադրմանը, բնակարանային խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցերով: Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 51 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման և այլ նպատակներով:
Թեժ գծին հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374 47 119 119 հեռախոսահամարներով:

На горячую линию Аппарата президента Арцаха за последнюю неделю поступило 172 звонка
В период с 14 по 18 февраля на горячую линию быстрого реагирования Аппарата президента Республики Арцах поступило 172 звонка, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Население в основном обращается по вопросам, касающимся программы обеспечения выполнения кредитных обязательств граждан, выдачи новых кредитов, решения жилищных проблем.
С целью ответа на пропущенные звонки и предоставления консультаций по волнующим вопросам было сделано 51 обратных звонков.
На горячую линию можно позвонить из Арцаха по номеру 119, из Армении и из-за рубежа – по номеру +374-47-119-119. Рабочий режим с понедельника по пятницу, с 09:00 - 18:00.
По вопросам социального характера желательно звонить на горячую линию министерства труда, по социальным и миграционным вопросам Арцаха по короткому номеру 114.