Մարտունու շրջանից հայտնաբերվել է ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն
2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել է Մարտունու շրջանի՝ Ադրբեջանի կողմից օկուպացված տարածքներում:
Փրկարարները հայտնաբերել ու տարհանել են ևս մեկ հայ զինծառայողի (ռազմական գործողությունների մասնակից պահեստազորային, կամավորական) աճյուն:
Նրա ինքությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1711 աճյուն:

В Мартунинском районе обнаружены останки еще одного армянского военнослужащего
Работы по поиску тел (останков) погибших и пропавших без вести в ходе военных действий в 2020 году военнослужащих и гражданских лиц сегодня проводились одним отрядом на оккупированной Азербайджаном территории Мартунинского района, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
В результате поиска спасатели обнаружили и эвакуировали останки еще одного армянского военнослужащего (добровольца, резервиста – участников боевых действиях).
Напомним, после прекращения огня в общей сложности на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха были найдены и эвакуированы останки 1711 военнослужащего и гражданского лица.