Պուտինն ու Փաշինյանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունության և անվտանգության ապահովման հարցեր
26/02/2022 20:52
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունության և անվտանգության ապահովման հարցեր, հայտնում է Կրեմլը։
«Շարունակվել է մտքերի փոխանակությունը Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարություններում ամրագրված պայմանավորվածությունների կատարման գործնական ասպեկտների շուրջ՝ ներառյալ հարցեր, որոնք առնչվում են հայ-ադրբեջանական սահմանին կայունությանը և անվտանգությանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Путин и Пашинян обсудили по телефону вопросы обеспечения стабильности и безопасности на армяно-азербайджанской границе
26/02/2022 20:48
Президент РФ Владимир Путин и премьер-министр Армения Никол Пашинян обсудили в ходе телефонного разговора вопросы обеспечения стабильности и безопасности на армяно-азербайджанской границе, сообщает Кремль.
«Продолжен обмен мнениями по практическим аспектам реализации договорённостей, закреплённых в трехсторонних заявлениях лидеров Армении, Азербайджана и России по Нагорному Карабаху от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года, включая вопросы обеспечения стабильности и безопасности на армяно-азербайджанской границе», - говорится в сообщении.