Խաղաղապահները Խրամորթում են. Ադրբեջանի հետ բանակցություններ են տարվում
Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքից ստացված լուրերն, իհարկե, անհանգստացնող են։ Բարձրախոսներով գյուղը լքելու ադրբեջանական կոչերն ըստ էության խուճապային տրամադրություններ ստեղծելու տրամաբանություն ունեն, այս մասին հայտարարել է Արցախի ներքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
Նա նշել է, որ այս պահին Խրամորթում են ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները, ռուսական խաղաղապահ առաքելության պատասխանատուները։
«Թշնամական կողմի հետ բանակցություններ են տարվում, որի մասին կհրապարակենք։
Տեղեկացնեմ նաև, որ Խրամորթում խուճապային տրամադրություն չկա, ոչ ոք գյուղը լքել չի պատրաստվում, հակառակը` տեղաբնակների կողքին ապրում է նաև այլ բնակավայրերից տեղահանված ևս 12 ընտանիք», - նշել է Թադևոսյանը:

Российские миротворцы в общине Храморт: ведутся  переговоры с Азербайджаном
Поступающие из общины Храморт Аскеранской области сведения, конечно, вызывают обеспокоенность. Призывы азербайджанцев из громкоговорителей покинуть село, по сути, направлены на создание панических настроений, заявил начальник  отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха Унан Тадевосян.
Он отметил, что на данный момент в селе Храморт находятся служащие отдела полиции Аскеранского района, ответственные лица российской миротворческой миссии.
«С вражеской стороной ведутся переговоры, о которых будет предоставлена информация.
Сообщаю также, что в общине Храморт нет панических настроений, никто не собирается покидать село, напротив, рядом с местными жителями в селе проживают еще 12 семей, которые были насильственно выселены из других районов Арцаха», - отметил Тадевосян.