Ձեռնարկվում են բոլոր միջոցներն անվտանգային կայուն ու հուսալի համակարգ ձևավորելու ուղղությամբ. Արցախի ԱԱԾ-ն բանակցում է ռուս խաղաղապահների հետ
28/02/2022 16:06
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունն աշխատում է Ասկերանի շրջանի Խրամորթ և մյուս համայնքներում անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու ուղղությամբ. այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի ԱԱԾ-ն։
«Վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում, այդ թվում Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի տարածքում տեղի ունեցած իրադարձությունները որոշակի մտահոգություն են առաջացրել արցախցիների շրջանում: Ադրբեջանի կողմից տարբեր մեթոդների կիրառմամբ հոգեբանական գրոհը թեև ինքնին մտահոգիչ է, այդուհանդերձ, ինչպես Արցախի բնակիչները, այնպես էլ պետական մարմինները առավելապես պետք է աշխատեն անվտանգության իրական ու առարկայական բաղադրիչները բարելավելու ուղղությամբ:
Այդ առումով ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը ձեռնարկում է բոլոր միջոցները Խրամորթ և այլ համայնքներում բնակչության կյանքն ու առողջությունը հնարավոր ոտնձգություններից պաշտպանելու և անվտանգային կայուն ու հուսալի համակարգ ձևավորելու ուղղությամբ:
Ծառայությունը բանակցում է նաև ռուսական խաղաղապահ ուժերի հետ՝ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող հոգեբանական գրոհի գործիքները բացառելու համար», - ասված է հայտարարությունում։

Служба национальной безопасности Республики Арцах работает над повышением уровня безопасности в селе Храморт и других общинах Аскеранского района
28/02/2022 16:01
В последние дни, происходящие события на различных участках линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана, в том числе на территории села Храморт, Аскеранского района, вызвали определенную обеспокоенность среди арцахцев.
Психологическая атака Азербайджана, с применением различных  методов,  сама по себе тревожна, тем не менее, как жители Арцаха, так и государственные органы должны работать над улучшением реальных составляющих безопасности.
В связи с этим, служба национальной безопасности Республики Арцах предпринимает все меры по защите жизни и здоровья населения села Храморт и других общин от возможных посягательств и формированию  стабильной и надежной системы безопасности.
Служба также ведет переговоры с российскими миротворческими силами  для устранения инструментов психологической атаки, проводимой Азербайджаном.