Դատական նիստը մեկ ժամով ընդմիջվեց․ Արմեն Գևորգյանը մասնացկում է ԱԺ քառօրյային
Գործով անցնող ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը չի կարողացել ներկայանալ այսօրվա դատական նիստին, քանի որ մասնակցում է ԱԺ քառօյայի աշխատանքներին։ Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը տեղեկացրեց դատարանին այդ մասին՝ խնդրելով պատգամավորի բացակայությունը համարել հարգելի։
Բացի այդ պատգամավորն ինքը տեղեկացրել է դատարանին, որ մարտի 14-15-ին տեղի են ունենալու ԵԽԽՎ արտահերթ լիագումար նիստեր՝ կապված Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի հետ։ Գևորգյանը խնդրել է դատավորին, հերթական դատական նիստը նշանակելիս, հաշվի առնել որ այդ օրերին նա մասնակցելու է ԵԽԽՎ նիստերին և չի կարող ներկայանալ դատարան։
Դատարանը գտավ, որ հնարավոր չէ Արմեն Գևորգյանի բացակայությամբ քննարկել մինչ այդ ներկայացված որևէ միջնորդություն կամ վերսկսել Հայկ Ալումյանի ներկայացված՝ ՍԴ դիմելու միջնորդության քննությունը և հայտարարեց ընդմիջում՝ պարզելու, թե երբ Գևորգյանը կկարողանա ներկայանալ։

В судебном заседании объявлен перерыв: Армен Геворкян участвует в заседании парламента
Сегодня в судебном заседании по делу второго президента Армении Роберт Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна объявлен перерыв на час.
Бывший вице-премьер, депутат парламента от фракции «Армения» Армен Геворкян не смог прийти на заседание, поскольку участвует в заседании парламента. Адвокат Геворкяна Лусине Саакян сообщила об этом суду, попросив посчитать отсутствие депутата уважительным.
Кроме того депутат проинформировал судью, что 14-15 марта должны состояться внеочередные пленарные заседания ПАСЕ в связи с создавшейся ситуацией в Украине. Геворкян попросил Анну Данибекян во время назначения очередного заседания учесть, что в эти дни он будет участвовать в заседаниях ПАСЕ и не сможет явиться в суд.
Судья Анна Данибекян заявила, что не считает возможным обсуждение ходатайства в отсутствие депутата, а также возобновление рассмотрения поданного Айком Алумяном ходатайства об обращении в Конституционный суд.