Դատարանը կրկին մերժեց Արմեն Գևորգյանի միջնորդությունը՝ թույլ տալ բացակայել ՀՀ տարածքից
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մերժեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի միջնորդությունը թույլ տալ բացակայել ՀՀ տարածքից։
Հիշեցնենք, որ Գևորգյանը տեղեկացրել է դատարանին, որ ս․թ․ մարտի 14-15-ին տեղի են ունենալու ԵԽԽՎ արտահերթ լիագումար նիստեր՝ կապված Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի հետ։ Գևորգյանը խնդրել է դատավորին, հերթական դատական նիստը նշանակելիս, հաշվի առնել որ այդ օրերին նա մասնակցելու է ԵԽԽՎ նիստերին և չի կարող ներկայանալ դատարան։
Դատարանը գտավ, որ ընդդիմադիր պատգամավորը կարող է առցանց մասնակցել այդ նիստերին և թույլ չտվեց նրան մեկնել Ստրասբուրգ։

Суд не разрешил Армену Геворкяну покинуть Армению
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отклонил ходатайство депутата парламента от фракции «Армения» Армена Геворкяна о временном отсутствии из Армении.
Напомним, Армен Григорян сообщил суду, что 14-15 марта в Страсбурге должны состояться внеочередные пленарные заседания ПАСЕ в связи с создавшейся ситуацией в Украине. Геворкян попросил судью Анну Данибекян во время назначения очередного заседания учесть, что в эти дни он будет участвовать в заседаниях ПАСЕ и не сможет явиться в суд.
Суд посчитал, что оппозиционный депутат может принять участие в заседаниях в режиме онлайн и не разрешил покинуть Армению.