Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է 23 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 324 նոր դեպք
Մարտի 1-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 324 նոր դեպք: Կատարվել է 4076 թեստավորում, առողջացել՝ 1239 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 17 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 420 156 դեպք, որոնցից 402 916-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 7150 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8478 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1612 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 6 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 324, скончались 23 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 1 марта увеличилось на 324. Проведено 4076 тестов, выздоровели 1239 граждан, скончались 17 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 420 156 человек, выздоровели 402 916 человек. В больницах проходят лечение 7150 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8478, число случаев смерти по иным причинам составляет 1612. Накануне были зарегистрированы 6 случаев смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.