«Դվինում» 800 հոգու հյուրասիրություն՝ 13 մլն դրամի չափով. ՊՆ-ն կնշի Զինված ուժերի կազմավորման 30-ամյակը
ՀՀ Զինված ուժերի կազմավորման 30-ամյակը կնշվի «Դվին» հյուրանոցում, հրավիրված կլինի 800 մարդ, յուրաքանչյուրի հյուրասիրության համար կծախսվի 16.653 դրամ, ընդհանուր ծախսը կկազմի 13 միլիոն 322 հազար դրամ։ Այս մասին որոշումն այսօր չզեկուցվող հարցերի օրակարգում ընդունվեց գործադիր մարմնի նիստում։
«Ստեղծված իրավիճակում ակնհայտ է Հայոց բանակի արժևորման և մեծարման անհրաժեշտությունը», - այսպես է նշված որոշման հիմնավորման մեջ։
Բացի հյուրասիրությունից՝ տպագրական ծախսեր ևս կկատարվեն, որոնք կկազմեն 15 մլն ՀՀ դրամ։ Կտպագրվեն պաստառներ, դրանք կտեղադրվեն Երևանում և մարզերում, կպատրաստվեն նաև կրծքաշնաններ։
«Ծառայությունների մատուցման հնարավոր խափանումներից խուսափելու անհրաժեշտությունը, նախատեսվում է գնման գործընթացն իրականացնել մեկ անձից», - նշված է հիմնավորման մեջ։

Празднование 30-летия формирования ВС Армении пройдет в гостинице «Двин»: приглашены 800 человек
На празднование 30-летия формирования Вооруженных сил Армении в гостинице «Двин» будут приглашены 800 человек, расход на угощение каждого приглашенного составит 16.653 драмов, общие затраты – 13 млн. 322 тысяч драмов. Решение об этом принято сегодня на заседании правительства, в числе недокладываемых вопросов.
«В создавшейся ситуации очевидна необходимость воздания почестей и надлежащей оценки Армянской армии», - говорится в обосновании решения.
Кроме угощения, предусмотрены также расходы на полиграфию, которые составят 15 млн. драмов. Будут напечатаны плакаты, которые установят в Ереване и областях республики, а также изготовлены нагрудные знаки.
«Учитывая необходимость избежать возможных перебоев в процессе предоставления услуг, предусматривается осуществить процесс закупок у единственного контрагента», - отмечается в обосновании.
Отмечается также, что ожидаемый результат мероприятия – беспрепятственное проведение праздничного мероприятия.