Ինտերնետ չի՞ լինի. Ռոսկոսմոսը չեղարկում է ռուսական հրթիռների բոլոր արձակումները OneWeb կորպորացիայի համար
04/03/2022 12:47
Ռոսկոսմոսը չեղարկում է ռուսական հրթիռների բոլոր արձակումները բոլոր տիեզերակայաններից, որոնք կարող են բխել OneWeb կորպորացիայի շահերից, հայտարարել է Ռոսկոսմոսի ղեկավար Դմիտրի Ռոգոզինը։
OneWeb-ը արբանյակների փոխկապակցված համակարգ է, որը նախատեսված է արբանյակային տեխնոլոգիաների միջոցով լայնաշերտ ինտերնետ ապահովելու համար:

Интернета не будет: «Роскосмос» отменяет все запуски российских ракет со всех космодромов в интересах компании OneWeb
04/03/2022 13:01
«Роскосмос» отменяет все запуски российских ракет со всех космодромов в интересах компании OneWeb, сообщил глава госкорпорации Дмитрий Рогозин.
«Все пуски со всех российских стартовых комплексов в Куру, на Байконуре и на космодроме Восточный в интересах компании OneWeb прекратить», - сказал Рогозин.
OneWeb взаимосвязанная система спутников, предназначенная для обеспечения широкополосного Интернета с помощью технологий мобильной спутниковой связи.