Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է 14 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 218 նոր դեպք
Մարտի 5-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 218 նոր դեպք: Կատարվել է 3014 թեստավորում, առողջացել՝ 695 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 12 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421 226 դեպք, որոնցից 405 688-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 5384 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8528 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1626 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 2 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 218, скончались 14 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 5 марта увеличилось на 218. Проведено 3014 тестов, выздоровели 695 граждан, скончались 12 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 421 226 человек, выздоровели 405 688 человек. В больницах проходят лечение 5384 пациента.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8528, число случаев смерти по иным причинам составляет 1626. Накануне были зарегистрированы 2 случая смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.