Արցախի նախագահն ընդունել է բարերար Ալեք Բաղդասարյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 7-ին ընդունել է բարերար, Հայ կրթական հիմնարկության հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Ալեք Բաղդասարյանին։
Զրուցակիզները քննարկել են Արցախի կրթության և սոցիալական ոլորտներում Հայ կրթական հիմնարկության կողմից տարբեր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ Արցախի դպրոցներում ինժեներական մտքի զարգացման, դպրոցների տեխնիկական հագեցվածության, գույքով ապահովման և դպրոցաշինության հետ կապված նախագծերը:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել կազմակերպության և Ալեք Բաղադասարյանի անձնական ներդրումը մեր հանրապետությունում կրթության ոլորտի զարգացման գործում՝ նշելով, որ այն արդեն իսկ դրական դերակատարություն է ունենում ուսումնական գործընթացի բարելավման վրա:
Նախագահ Հարությունյանն Արցախի Հանրապետությանը ցուցաբերած աջակցության համար բարերար Ալեք Բաղդասարյանին է հանձնել «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալը՝ միաժամանակ հույս հայտնելով, որ նրա ակտիվ ու հայրենանվեր գործունեությունը կկրի շարունակական բնույթ:

Президент Арцаха принял благотворителя Алека Багдасаряна
7 марта президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял благотворителя, члена Попечительского совета Армянского образовательного учреждения Алека Багдасаряна.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с реализацией со стороны Армянского образовательного учреждения разных программ в образовательной и социальной сферах Арцаха. В частности, были затронуты проекты, направленные на развитие инженерной мысли в школах Арцаха, техническое оснащение школ, обеспечение их имуществом, равно как и строительство школ.
Глава государства дал высокую оценку вкладу организации и Алека Багдасаряна в развитие образования в нашей республике, отметив, что уже имеются положительные результаты в деле усовершенствования учебного процесса.
Президент Арутюнян вручил благотворителю Алеку Багдасаряну медаль “Вачаган Барепашт” за содействие, оказанное Республике Арцах, выразив при этом надежду, что его активная и патриотическая деятельность будет иметь продолжительный характер.
Во встрече приняла участие министр социального развития и миграции Республики Арцах Армине Петросян.