Ադրբեջանական կողմն ակտիվ կրակ է վարում Արցախի մի շարք համայնքների ուղղությամբ
Ադրբեջանի զինված ուժերը տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից, այդ թվում ականանետերի կիրառմամբ ակտիվ կրակ են վարում Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Խրամորթ և Նախիջևանիկ, Մարտունու շրջանի Խնուշինակ և Կարմիր շուկա համայնքների վարչական տարածքների, ճանապարհների ուղղությամբ՝ կասեցնելով բոլոր տեսակի գյուղատնտեսական աշխատանքները, խոչընդոտներ հարուցելով բնակիչների ազատ տեղաշարժին, հայտնում է Արցախի Հանրապետության դատախազությունը։
Հաշվի առնելով ստեղծված իրավիճակը, իրավապահ մարմինները հնարավորինս ձեռնարկում են  բոլոր միջոցները՝ ադրբեջանական կողմի հանցավոր արարքները և դրանց հետևանքները փաստագրելու ուղղությամբ:
Օրվա ընթացքում Խրամորթ համայնքի հարևանությամբ տեղակայված ադրբեջանական մարտական հենակետից բարձրախոսով կրկին հնչեցվել են «տարածքը լքելու, ուժ կիրառելու» սպառնալիքներ:

Азербайджанская сторона ведет активный огонь в направлении ряда общин Арцаха
Вооруженные силы Азербайджана из оружия различного калибра, в том числе минометов, ведут активный огонь в направлении административной территории общин Храморт и Нахичеваник Аскеранского района, Хнушинак и Кармир Шука Мартунинского района Республики Арцах, препятствуя сельскохозяйственным работам, свободному передвижению граждан, сообщает прокуратура Республики Арцах.
Учитывая создавшуюся ситуацию, правоохранительные органы по возможности предпринимают меры для документирования преступных действий азербайджанской стороны и их последствий.
В течение дня с расположенных по соседству азербайджанских боевых позиций по громкоговорителю снова звучали требования «покинуть территорию» и угрозы  «применить силу».