Արցախի մեր հայրենակիցները 2-րդ օրն է՝ ջեռուցում չունեն, գնդակոծվում է Խրամորթ գյուղը, իսկ ԱԳՆ-ն շարունակում է խաղաղության պայմանագրի արհեստական թեզի կրկնումը. պատգամավոր
09/03/2022 11:50
Ազգային ժողովը քննարկում է «Ծխախոտային արտադրատեսակների և դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետևանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման և կանխարգելման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին նախագիծը։
Վարման կարգով ելույթ ունեցավ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը, որը հայտարարեց, թե այս քվեարկության արդյունքները օրենքի նախագծին ու ծխելու արգելքներին չի վերաբերում. այս քվեարկության արդյունքներով պատգամավորները դիրքորոշում են հայտնում, թե ինչու պետք է առողջապահության նախարարությունն իր աշխատանքներում թերանա ու հևիհև օրենքի նախագիծ բերի։
Պատգամավորն ասաց, թե որևէ մեկն աշխատանքից չի վախենում, չի խուսափում, բայց այս նախագծի փոխարեն Ազգային ժողովում այսօր պետք է քննարկեին այն իրավիճակը, որ ստեղծվել է Արցախում։
«Գազատարը չի գործում, Արցախի մեր հայրենակիցներն արդեն երկրորդն օրն է՝ ջեռուցում չունեն, գնդակոծվում է Խրամորթ գյուղը, գյուղատնտեսական աշխատանքներն ուշանում են, իսկ դրա վերաբերյալ պաշտոնական Երևանից որևէ հայտարարություն չկա, փոխարենը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը շարունակում է խաղաղության պայմանագրի ու խաղաղության դարաշրջանի արհեստական թեզի կրկնումը», - հայտարարեց ընդդիմադիր պատգամավորը։

В Арцахе уже второй день нет теплоснабжения, село Храморт обстреливается, а МИД продолжает говорить об эпохе мира и мирном договоре – Гегам Манукян
09/03/2022 13:00
В парламенте Армении сегодня обсуждается проект поправок в закон «Об уменьшении и предотвращении вреда, причиняемого здоровью вследствие потребления табачных изделий и их заменителей».
Депутат фракции «Армения» Гегам Манукян заявил, что результаты этого голосования не касаются проекта закона и запрета на курение, по итогам голосования депутаты выразят свое мнение, почему министерство здравоохранения должно допускать упущения в своей работе и в спешке представлять новый законопроект.
Депутат отметил, что никто не избегает и не боится работы, но вместо этого законопроекта в Национальном Собрании сегодня должна обсуждаться ситуация, которая создалась вокруг Арцаха.
«Основной газопровод поврежден и не работает, у наших соотечественников в Арцахе уже второй день нет теплоснабжения, село Храморт обстреливается, сельскохозяйственные работы задерживаются, а из официального Еревана никакого заявления об этом нет. Вместо этого министерство иностранных дел Армении продолжает повторять искусственный тезис об эпохе мира и мирном договоре», - заявил Гегам Манукян.