«Ժողովուրդ». Արարատ Միրզոյանի նկատմամբ բռնություն կիրառելու մասով հարուցված քրեական գործը դոփում է տեղում
09/03/2022 09:49
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի նկատմամբ ԱԺ նախագահի կարգավիճակում 2020 նոյեմբերի 10-ին բռնություն կիրառելու մասով հարուցված քրեական գործը դոփում է տեղում: Բանն այն է, որ մեզ հետ զրույցում գործով մեղադրյալները նշեցին, որ տևական ժամանակ է, ինչ իրենց մասնակցությամբ նախաքննական մարմինը որևէ քննչական գործողություն չի իրականացնում: Հետաքրքիր է՝ ինչ է 1 տարի 4 ամիս քննում ԱԱԾ-ն և դեռևս չի կարողանում պարզել:
Հիշեցնենք, որ 2020 նոյեմբերի նոյեմբերի 9-ի լույս 10-ի գիշերը՝ պատերազմը դադարեցնելու մասին Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև ձեռք բերված համաձայնության վերաբերյալ հայտարարությունը զանգվածային լրատվության միջոցներում հրապարակվելուց հետո, Հայաստանի Հանրապետության տարբեր տարածքներում, հատկապես՝ մայրաքաղաք Երևանում գտնվող ՀՀ կառավարության, Ազգային ժողովի շենքերում և պետական նշանակության այլ օբյեկտներում զանգվածային անկարգություններ եղան: Բացի այդ, նույն օրը Երևան քաղաքում ծեծի ենթարկվեց ՀՀ ազգային ժողով նախկին նախագահ, արտաքին գործերի ներկայիս նախարար Արարատ Միրզոյանը»։

«Жоховурд»: Уголовное дело по факту избиения Арарата Мирзояна буксует
Газета «Жоховурд» пишет, что уголовное дело, возбужденное по факту применения насилия 10 ноября 2020 года в отношении занимавшего пост спикера парламента Арарата Мирзояна, буксует.
«Как отметили в беседе с нами обвиняемые по делу, следственный орган уже длительное время не проводит с ними каких-либо следственных действий. Интересно, что СНБ расследуют в течение года и 4 месяцев и все еще не может выяснить.
Напомним, в ночь с 9 на 10 ноября 2020 года, после опубликования в средствах массовой информации заявления о достигнутом между Арменией, Российской Федерацией и Азербайджаном соглашении, в различных регионах Армении, особенно в зданиях правительства, Национального Собрания и других государственных объектов в Ереване начались массовые беспорядки. Кроме того, в тот же день в Ереване был избит бывший спикер парламента, нынешний министр иностранных дел Арарат Мирзоян», - пишет газета.