Պատգամավորին «քոռ խոզ» անվանելու համար հարուցվել է քրեական գործ
Օրերս քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանին «քոռ խոզ» անվանելու համար, ֆեյսբուքի իր էջում գրել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը:
«Ոստիկանությունը հեռախոսակապ է ունեցել Ալեքսանյանի հետ և ճշտել արդյո՞ք վիրավորվում է, որ իրեն քոռ խոզ են անվանում, իսկ Ալեքսանյանը հայտնել է, որ՝ այո, վիրավորվում է, որ իրեն քոռ խոզ են անվանում, արդյունքում հարուցվել է քրեական գործ և քննվելու է իրավական այն հարցը, թե Ալեքսանյանին քոռ խոզ անվանելը վիրավորական է, կարծիք է, իրողություն, ինչպես նաև պարզման ենթակա այլ հանգանանքներ:
Արմեն Ասատրյանին մեղադրանք դեռևս չի առաջադրվել, սակայն հաշվի առնելով «քոռ խոզ» արտահայտության կրողին, կարծում եմ, որ մեղադրանք անպյման կլինի», - նշել է փաստաբանը։

В полиции возбуждено уголовное дело за то, что депутата назвали «слепой свиньей»
На днях было возбуждено уголовное дело за то, что депутата Национального Собрания Армении Ваагна Алексаняна назвали «слепой свиньей», сообщил на своей странице в Facebook адвокат Александр Кочубаев.
«Полиция связалась по телефону с Алексаняном и уточнила, оскорблен ли он тем, что его называют слепой свиньей, а Алексанян заявил, что, да, оскорблен, что его называют слепой свиньей. В результате возбуждено уголовное дело и будет рассматриваться правовой вопрос, является ли именование Алексаняна слепой свиньей оскорблением, мнением или реальностью, а также другие подлежащие выяснению обстоятельства.
Армену Асатряну пока не предъявлено обвинения, однако, учитывая то, кого обозвали «слепой свиньей», считаю, что обвинение обязательно будет», - отметил адвокат.