Պետք է քննարկել, խորհրդակցել. Միրզոյանը` Լավրովի հետ հանդիպմանը
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հինգշաբթի Անթալիայում հանդիպել է իր հայ գործընկեր Արարատ Միրզոյանի հետ, փոխանցում է «Ինտերֆաքսը»։
«Ես շատ ուրախ եմ, որ մենք կկարողանանք մտքեր փոխանակել մեր օրակարգի բոլոր հարցերի շուրջ, հատկապես՝ ապրիլի սկզբին կայանալիք Հայաստանի վարչապետի՝ Ռուսաստան այցի նախապատրաստման շրջանակներում։ Վստահ եմ, որ դա կծառայի մեր դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը»,- ասել է Լավրովը։
Միրզոյանն իր հերթին ընդգծել է, որ երկկողմ շփումներում շատ կարևոր են ուղիղ զրույցները։
«Մենք վաղուց չենք տեսել միմյանց։ Շատ բան է կուտակվել։ Մենք պետք է անցնենք երկկողմ օրակարգի հարցերով, և դեռ կան նոր խնդիրներ, որոնք ի հայտ են եկել։ Պետք է քննարկել, խորհրդակցել», - նշել է Միրզոյանը։

Надо обсудить, посоветоваться – Мирзоян на встрече с Лавровым
Министр иностранных дел России Сергей Лавров проводит в четверг в Анталье встречу со своим армянским коллегой Араратом Мирзояном.
«Очень рад, что мы сможем обменяться мнениями по всем вопросам нашей повестки дня, тем более в рамках подготовки визита премьер-министра Армении в РФ, который состоится в начале апреля. Уверен, что он послужит дальнейшему продвижению наших союзнических отношений», - сказал Лавров.
Мирзоян, в свою очередь, подчеркнул, что именно живые беседы очень важны в двусторонних контактах.
«Мы с вами давно не виделись. Много, чего накопилось. Надо пройтись и по пунктам двусторонней повестки, и еще есть вновь возникшие проблемы. Надо обсудить, посоветоваться», - отметил армянский министр.