Ադրբեջանից բռնագաղթած 254 ընտանիք բնակարանների գնման վկայականներ կստանա
Կառավարության որոշմամբ բնակարանների գնման վկայականներ կստանան 1988-1992 թվականներին Ադրբեջանից բռնագաղթած և բնակարանի առաջնահերթ կարիք ունեցող այն անձինք, որոնք բնակվում են մարզերում:
Շահառուները պետության աջակցությունից օգտվելիս պարտավոր եմ բնակարան ձեռք բերել այն մարզում, որտեղ ապրում են:
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ասաց, թե այս ծրագրի համար նախատեսել են 1,4 միլիարդ դրամ. 254 ընտանիք է ծրագրում ներառված։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ ասաց, թե որոշումը շատ կարևոր է. երկար դադարից հետո նորից եկան այս որոշմանը։
Նա ասաց նաև, թե որոշում են ընդունել նաև 44-օրյա պատերազմի հետևանքով բնակարանից զրկված քաղաքացիներին որոշակի աջակցություն ցուցաբերելու մասին. այդ ծրագրով նախատեսվում է, որ դրամական աջակություն են ցույց տալիս բնակարաններ ձեռք բերելու համար։

Правительство предоставит депортированным из Азербайджана 254 семьям сертификаты на приобретение жилья
Правительство Армении приняло решение о предоставлении сертификата на приобретение жилья депортированным в 1988-1992гг. из Азербайджана и нуждающимся в жилье лицам, которые живут в областях Армении.
Бенефициары этой программы обязаны покупать жилье в тех областях, в которых проживают.
Министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян сообщил, что в рамках этой программы будет выделено 1,4 млрд. драмов, в программу включены 254 семьи.
Премьер-министр заявил, что это очень важное решение: после длительного перерыва они снова пришли к такому решению.
Он также отметил, что принято решение о предоставлении определенного содействия гражданам, которые лишились крова в результате 44-дневной войны. Согласно программе предусматривается предоставить им денежную помощь для приобретения квартир.