Դատավոր Բորիս Բախշիյանի կալանավորումը ազդարարեց արդարադատության վախճանի փաստաթղթային ձևակերպումը. Երվանդ Վարոսյան
Մեկ ամիս է ինչ Հայաստանում արդեն բացահայտ ու պաշտոնապես կալանավորված է արդարադատությունը. նման կարծիք է հայտնել փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը։
Ըստ նրա՝ դատավոր Բորիս Բախշիյանի կալանավորումը ազդարարեց արդարադատության վախճանի փաստաթղթային ձևակերպումը։
«Ու հիշեք նաև, որ այս ամենը իշխող վարչակարգը կատարում է արևմտյան «առաջադեմ» ու «ժողովրդավարական» պետությունների արդեն բացահայտ հովանավորությամբ։ Նիկոլի ռեժիմի տարատեսակ տերերի մասին լոլոներ կարդալուց, միշտ հիշեք, որ առնվազն մինչ այս պահը այդ ռեժիմը գտնվում է արևմուտքի ոչ միայն լուռ, այլ նաև «ժող.բաստիոնին» 24 ժամ ռեժիմով դեֆերամբներ ձոնող հովանու տակ»,-նշել է փաստաբանը։
Փետրվարի 16-ին Բորիս Բախշիյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ պաշտպանական կողմի ներկայացրած միջնորդությունը մերժվել է։

Арест судьи Бориса Бахшяна анонсировал документальное оформление гибели правосудия – Ерванд Варосян
Уже месяц как в Армении правосудие находится под неприкрытым и официальным арестом, такое мнение высказал адвокат Ерванд Варосян.
По его словам, арест судьи Бориса Бахшяна анонсировал документальное оформление гибели правосудия.
«Помните также, что правящий режим делает все это при открытом покровительстве «прогрессивных» и «демократических» западных государств. Когда читаете байки о различных хозяевах Никола Пашиняна, то всегда помните, что как минимум до сих пор этот режим находится не только под молчаливым покровительством запада, но поющего дифирамбы "бастиону демократии" в 24-часовом режиме», - отметил адвокат.
Борис Бахшян 26 января принял решение об освобождении Ашота Минасяна из-под стражи, изменив меру пресечения в его отношении на подписку о невыезде и залог.
16 февраля было отклонено ходатайство адвокатов о замене меры пресечения в отношении Бориса Бахшяна на освобождение под залог.