Դոնեցկի զորքերը ազատագրել են Վոլնովախա քաղաքը. ՌԴ ՊՆ
Դոնեցկի զինված ուժերն ազատագրել են Վոլնովախա քաղաքը, հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ-մայոր Իգոր Կոնաշենկովը։
«Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության մի խումբ զորքեր ազատագրել են Վոլնովախա քաղաքը, վերահսկողության տակ են վերցվել նաև Օլգինկա, Վելիկա-Անադոլ, Զելյոնի Գայ բնակավայրերը, առաջխաղացումը կազմել է մինչև 6 կմ», - ասել է նա։
Իգոր Կոնաշենկովը նշել է, որ միլիցիայի ստորաբաժանումները շարունակում են սեղմել օղակը Մարիուպոլում, ընդհանուր առաջխաղացումը արևելյան, հյուսիսային և արևմտյան ուղղություններից կազմել է մինչև 800 մետր:

Вооруженные силы ДНР освободили город Волноваху. Игорь Конашенков
Вооруженные силы ДНР освободили город Волноваху. Об этом заявил в пятницу официальный представитель Минобороны РФ генерал-майор Игорь Конашенков.
"Группировка войск Донецкой Народной Республики освободила город Волноваху. Также взяты под контроль населенные пункты Ольгинка, Велико-Анадоль, Зеленый Гай. Продвижение в глубину составило до 6 км", - сказал он.
По его словам, подразделения Народной милиции Донецкой Народной Республики продолжали сжимать кольцо окружения в Мариуполе. Общее продвижение с восточного, северного и западного направлений составило до 800 м.