Չի բացառվում Պուտինի և Զելենսկիի հանդիպման հնարավորությունը. Պեսկով
Կրեմլը չի ​​բացառում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկիի հանդիպման հնարավորությունը, սակայն այն պետք է պատրաստ լինի արդյունքի, լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Ոչ ոք չի բացառում Պուտինի և Զելենսկիի հանդիպման հնարավորությունը։ Այո, իսկապես, դա կոնցեպտուալ հնարավոր է», - ասել է Կրեմլի խոսնակը։
Նա նաև զգուշացրել է, որ «նախ և՛ պատվիրակությունները, և՛ նախարարները պետք է անեն իրենց բաժինը, որպեսզի նախագահները չհանդիպեն հանուն գործընթացի և հանուն խոսակցության, այլ հանդիպեն արդյունքի համար»։
«Ռուսական կողմի դիրքորոշումները հայտնի են, դրանք հստակ ձևակերպված են և ուկրաինացի բանակցողների ուշադրությանն են ներկայացվում, մենք սպասում ենք փոխադարձ ձևակերպումների», - ասել է Պեսկովը։

Песков заявил, что возможность встречи Путина и Зеленского не исключается
Кремль не исключает возможность проведения встречи президентов России и Украины Владимира Путина и Владимира Зеленского, но она должна быть подготовлена, чтобы принести результат. Об этом журналистам в пятницу заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Никто не исключает возможности встречи Путина и Зеленского. Да, действительно, концептуально она возможна", - сказал представитель Кремля.
При этом он предупредил, что "сначала и делегации, и министры должны выполнять свою часть работы с тем, чтобы президенты не встречались ради процесса и ради разговора, а встречались ради результата".
"Позиции российской стороны известны, они четко сформулированы и доведены до сведения украинских переговорщиков. Мы ждем встречных формулировок", - отметил Песков.