Առավոտյան Ադրբեջանը 2 արկ է արձակել Խնապատի դպրոցամերձ տարածքի ուղղությամբ. Թաղավարդում բարձրախոսով գյուղը լքելու կոչեր են հնչում
11/03/2022 10:49
Ադրբեջանի զինուժը ականանետ է կիրառել Խնապատ գյուղի ուղղությամբ, իսկ Թաղավարդում բարձրախոսով գյուղը լքելու կոչեր են հնչեցրել, հաղորդում են Արցախի ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից։
Այսօր՝ մարտի 11-ին, ժամը 10:20-ի սահմաններում, ադրբեջանական կողմը, նախնական տվյալներով, ականանետի 120 մմ-ոց 2 արկ է արձակել Ասկերանի շրջանի Խնապատ գյուղի դպրոցամերձ տարածքի ուղղությամբ. տուժածներ չկան:
Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղի հարակից ադրբեջանական դիրքերից այս պահին բարձրախոսներով գյուղը լքելու սպառնալիքներ են հնչում:

ВС Азербайджана обстреляли из минометов территорию по соседству с школой села Хнапат
ВС Азербайджана обстреляли из минометов село Хнапат, а в Тагаварде по громкоговорителям звучат требования покинуть населенный пункт, сообщает министерство внутренних дел Республики Арцах.
Сегодня, 11 марта, около 10:20, азербайджанская сторона, по предварительным данным, выпустила два снаряда из минометов калибра 120 мм в направлении территории, прилегающей к школе села Хнапат Аскеранского района. Пострадавших нет.
В селе Тагавард Мартунинского района Арцаха с азербайджанских позиций в данный момент по громкоговорителям звучат требования покинуть населенный пункт.