Ամբողջ աշխարհից վարձկաններ են ուղարկվում Ուկրաինա. Պուտինը հանձնարարել է օգնել կամավորականներին մեկնել պատերազմական գոտի
11/03/2022 13:02
Ուկրաինայի արևմտյան հովանավորները չեն թաքցնում, որ ամբողջ աշխարհից վարձկաններ են հավաքվում՝ այդ երկիր ուղարկելու համար, ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Ինչ վերաբերում է վարձկաններին ամբողջ աշխարհից հավաքելուն և Ուկրաինա ուղարկելուն՝ մենք տեսնում ենք, նրանք չեն թաքցնում, չեն թաքցնում Ուկրաինայի արևմտյան հովանավորները, ուկրաինական ռեժիմը, նրանք դա անում են բացահայտ՝ արհամարհելով միջազգային իրավունքի բոլոր նորմերը», - ասել է Պուտինը Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի մշտական ​​անդամների հետ հանդիպման ժամանակ։
Պուտինը նաև նշել է, որ հնարավոր է համարում Դոնբաս կամավորներ ուղարկելը, ովքեր ցանկանում են օգնել այս շրջանի բնակիչներին։
«Եթե տեսնում եք, որ կան մարդիկ, ովքեր ցանկանում են կամավոր հիմունքներով, հատկապես ոչ փողի համար, գալ և օգնել Դոնբասում ապրող մարդկանց, ապա պետք է օգնել նրանց, աջակցել նրանց տեղափոխվել պատերազմական գոտի», - ասել է Պուտինը։

Наемники со всего мира направляются на Украину: Путин поручил помочь добровольцам отправиться в зону боевых действий
11/03/2022 12:45
Западные спонсоры Украины не скрывают того, что со всего мира идет сбор наемников для направления в эту страну, заявил президент РФ Владимир Путин.
«Что касается сбора со всего мира наемников и направления их на Украину, - мы видим, они не скрывают, западные спонсоры Украины, украинского режима, не скрывают этого, они это делают в открытую, пренебрегая всякими нормами международного права», - сказал Путин в ходе совещания с постоянными членами Совета Безопасности РФ.
Путин также отметил, что считает возможным направить в Донбасс добровольцев, которые хотят помочь жителям этого региона.
«Если вы видите, что есть люди, которые хотят на добровольной основе, тем более не за деньги, приехать и оказать помощь людям, проживающим на Донбассе, - ну, что же, надо пойти им навстречу и помочь им перебраться в зону боевых действий», - сказал Путин.