Մարտի 11֊ի լույս 12֊ի գիշերը տարբեր ուղղություններով ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ. ՊԲ
12/03/2022 11:01
Մարտի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել` պնդելով, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
«Իրականում, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք,  մարտի 11-ին, ողջ օրվա ընթացքում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են պարբերաբար խախտել հրադադարը` ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փարուխ և Խանապատ գյուղերի ուղղությամբ ականանետերից արձակելով ընդհանուր առմամբ 27 հատ ական:
Մարտի 11֊ի լույս 12֊ի գիշերը, տարբեր ուղղություններով, ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ»,- ասված է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունում:

Минобороны Азербайджана распространяет очередную дезинформацию – Армия обороны Арцаха
Министерство обороны Азербайджана 12 марта распространило дезинформацию, утверждая, что якобы подразделения Армии обороны открыли огонь из стрелкового оружия в направлении азербайджанских позиций.
«В действительности, как уже сообщалось, 11 марта в течение всего дня подразделения ВС Азербайджана периодически нарушали режим прекращения огня, выпустив из минометов порядка 27 снарядов в направлении сел Храморт, Парух и Хнапат Аскеранского района.
В ночь с 11 на 12 марта азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня с  применением стрелкового оружия», - говорится в сообщении, распространенном Минобороны Арцаха.