Ուկրաինայում հատուկ ռազմական գործողությունը շարունակելու համար Ռուսաստանը Չինաստանից ռազմական օգնություն չի խնդրել. Պեսկով
14/03/2022 15:44
Ռուսաստանն ունի Ուկրաինայում հատուկ ռազմական գործողությունը շարունակելու անկախ ներուժ և օգնություն չի խնդրել Չինաստանից, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Ռուսաստանն ունի օպերացիան շարունակելու անկախ ներուժ, այն զարգանում է ըստ պլանի և կավարտվի ժամանակին և ամբողջությամբ»,- ասել է նա։

РФ не просила у Китая военной помощи для продолжения специальной военной операции на Украине - Песков
14/03/2022 15:45
Россия обладает самостоятельным потенциалом для продолжения специальной военной операции на Украине и не запрашивала помощи у Китая, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Россия обладает самостоятельным потенциалом для продолжения операции, и, как мы говорили, она развивается по плану и будет завершена в срок и в полном объеме», - отметил он.