Ռոբերտ Քոչարյանի ու Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մեկ շաբաթով հետաձգեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբետ Քոչարյանի ու նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստը։
Մինչ այդ հայտարարված 3-ժամյա ընդմիջումից հետո «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը կրկին չի կարողացել ներկայանալ դատական նիստին, քանի որ այսօր տեղի ունեցող ԵԽԽՎ արտահերթ լիագումար նիստի ընդմիջմանը նա մասնակցել է նաև ՀՀ ԱԺ փոխնախագահի մոտ հանդիպմանը։ Բացի այդ նախատեսված էր նաև նախագծերի քննարկում «Հայաստան» խմբակցությունում։
Այսօրվա նիստի ընդմիջման նպատակը անհասկանալի էր նաև դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանի համար։
«Ընդմիջում հայտարարելու ժամանակ պաշտպան Սահակյանը փորձում էր արձագանքել, որ ժամը 16։00-ին այս նիստը չի կարող կայանալ, որովհետև ԵԽԽՎ նիստը ընդմիջվելու էր ընդամենը մեկ ժամով, իսկ ճանապարհին սպառվող ժամանակը թույլ չէր տալու, որ դատական նիստը կայանա», - նշեց նա, խնդրելով, որ «դատական նիստերը նշանակվեն ճկուն»։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна снова отложено
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян сегодня отложил на неделю судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна.
Депутат парламента от фракции «Армения» Армен Геворкян после объявленного до этого 3-часового перерыва снова не смог прийти на заседание суда, поскольку сегодня во время перерыва на внеочередном заседании ПАСЕ он участвовал также во встрече, которая проходила у вице-спикера парламента. Кроме того, сегодня во фракции «Армения» было запланировано обсуждение проектов.
Цель объявленного сегодня на заседании суда перерыва осталась непонятной также для прокурора Геворка Багдасаряна.
«Когда объявлялся перерыв, адвокат Саакян пыталась сказать, что это заседание не может возобновиться в 16:00, поскольку на заседание ПАСЕ был объявлен перерыв только на один час, а этого недостаточно, чтобы приехать в суд и участвовать в заседании», - отметил он, попросив, чтобы «при назначении судебных заседаний использовался гибкий график».