Ռուսաստանի Զինված ուժերն ամբողջական վերահսկողության տակ է վերցրել Ուկրաինայի Խերսոնի շրջանը
Ռուսաստանի Զինված ուժերը ամբողջական վերահսկողության տակ է վերցրել Ուկրաինայի Խերսոնի շրջանը, հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իգոր Կոնաշենկովը։
«Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերը լիարժեք վերահսկողության տակ են վերցրել Խերսոնի շրջանի ամբողջ տարածքը», - ասել է նա։
Կոնաշենկովի խոսքով՝ «Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության զորքերի խմբավորումը, շարունակելով հարձակողական գործողությունները, ճեղքել է ուկրաինացի ազգայնականների պաշտպանությունը, վերահսկողության տակ է վերցրել Պանտելեյմոնովկա բնակավայրը և հասել Վերխնետորեցկոե-Նովոսելովկա-2-ի սահման»:

ВС РФ взяли под полный контроль всю территорию Херсонской области
Вооруженные силы РФ взяли под полный контроль всю территорию Херсонской области. Об этом заявил во вторник официальный представитель Минобороны РФ генерал-майор Игорь Конашенков.
«Вооруженными силами Российской Федерации взята под полный контроль вся территория Херсонской области», - сказал он.
По его словам, группировка войск Донецкой Народной Республики, продолжая наступательные действия, прорвала оборону украинских националистов, взяла под контроль населенный пункт Пантелеймоновка и вышла на рубеж Верхнеторецкое - Новоселовка-2.