Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 79 նոր դեպք. արձանագրվել է 12 մահ
Մարտի 16-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 79 նոր դեպք: Կատարվել է 3193 թեստավորում, առողջացել՝ 108 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 8 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 155 դեպք, որոնցից 408 907-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3019 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8587 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1642 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 4 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 79, скончались 12 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 16 марта увеличилось на 79. Проведено 3193 теста, выздоровели 108 граждан, скончались 8 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 422 155 человек, выздоровели 408 907 человек. В больницах проходят лечение 3019 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8587, число случаев смерти по иным причинам составляет 1642. Накануне были зарегистрированы 4 случая смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.