«Աշխարհին ցույց տանք, որ Հայաստանում դեռևս կան արժանապատվություն ունեցողներ». ՀՅԴ ու ՀՀԿ երիտասարդները վաղն ակցիա կանեն ԱԳՆ շենքի մոտ
16/03/2022 13:05
ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միությունը և Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Երիտասարդական և ուսանողական կազմակերպությունները միասնական ակցիա են իրականացնելու Արտաքին գործերի նախարարության շենքի դիմաց։
«Հայաստանում խորացող համակարգային և Արցախում ստեղծված հումանիտար և անվտանգային ճգնաժամերի պայմաններում հայաստանյան դե ֆակտո իշխանությունները շարունակում են բացառապես թուրք-ադրբեջանական տանդեմի շահերը սպասարկող գործողությունները՝ փորձելով հայ ժողովրդին կանգնեցնել ևս մեկ աղետի առջև։
Հինգշաբթի օրը՝ մարտի 17-ին, ժամը 13։00-ին ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միությունը և Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Երիտասարդական և ուսանողական կազմակերպությունները միասնական ակցիա են իրականացնելու Արտաքին գործերի նախարարության շենքի դիմաց՝ ԱԳՆ նախարարի պաշտոնակատարին հիշեցնելով, որ ինքը չի ներկայացնում հայ ժողովրդի իրական շահերը։
Նախարարության շենքի մոտից երթով շարժվելու ենք կառավարության շենք՝ կառավարության ղեկավարին ևս մեկ անգամ հայտնելու, որ վերջինս հայ ժողովրդին նոր զիջումներ և կորուստների ոչ մի մանդատ չունի։
Սիրելի հայրենակիցներ, կոչ ենք անում մարտի 17-ին միանալ մեզ՝ հակազգային իշխանություններին և աշխարհին ցույց տալու, որ
Հայաստանում դեռևս կան արժանապատվություն ունեցողներ, ովքեր ամեն կերպ կանխելու են պետականակործան այս գործընթացը։
Սիրելի հայրենակիցներ, այս ճգնաժամը չի հաղթահարվելու մեկ ակցիայով կամ գործողությամբ։ Բայց արդար զայրույթի ձայն ու պայքարի բռունցք բարձրացնելն արժանապատիվ հայ երիտասարդի պարտականությունն է եւ ավելի լավ Հայաստանի ու հայկական Արցախի միակ շանսը։
Միացե’ք մեզ՝ անկախ կուսակցական պատկանելիությունից, տարիքից եւ քաղաքական հայացքներից», - ասված է տարածված հաղորդագրությունում։

«Покажем миру, что в Армении все еще есть люди с чувством собственного достоинства» – молодежь АРФД и РПА проведет завтра акцию у здания МИД
16/03/2022 14:16
Молодежный союз АРФ «Дашнакцутюн» и молодежные и студенческие организации Республиканской партии Армении проведут совместную акцию перед зданием министерства иностранных дел Армении.
«В условиях нарастающего в Армении системного кризиса,  гуманитарного кризиса и  кризиса безопасности в Арцахе, де-факто власти Армении продолжают действия, обслуживающие исключительно интересы турецко-азербайджанского тандема, пытаясь поставить армянский народ еще перед одной катастрофой.
В четверг, 17 марта, в 13:00 молодежный союз АРФД и молодежные и студенческие организации Республиканской партии Армении проведут совместную акцию перед зданием министерства иностранных дел, чтобы напомнить и.о. министра иностранных дел, что он не представляет реальные интересы армянского народа.
От здания МИД мы пройдем шествием к зданию правительства, чтобы еще раз сказать главе правительства, что у него нет никакого мандата на новые уступки и потери для армянского народа.
Дорогие соотечественники, призываем 15 марта присоединиться к нам, чтобы показать антинациональной власти и миру, что в Армении еще есть люди с чувством собственного достоинства, которые любым способом предотвратят этот губительный для государства процесс.
Дорогие соотечественники, этот кризис не может быть преодолен одной акцией или действием. Но проявить справедливое возмущение и готовность к борьбе – обязанность обладающего достоинством молодого армянина и единственный шанс иметь лучшую Армению и армянский Арцах.
Присоединяйтесь к нам, независимо от партийной принадлежности, возраста и политических взглядов», - говорится в распространенном заявлении.