Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետ Միխել Մարտինին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Իռլանդիայի ազգային տոնի՝ Սուրբ Պատրիկի օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում է Իռլանդիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը, որի առանցքում ժողովրդավարական արժեքներն ու գործնական շահերն են:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով նոր խթան կհաղորդենք երկկողմ փոխգործակցությանը՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ՝ մաղթելով քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և բարեկեցություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ирландии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ирландии Михолу Мартину по случаю национального праздника страны, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Сердечно поздравляю с национальным праздником Ирландии – Днем Святого Патрика.
Республика Армения придает важное значение дальнейшему расширению и развитию основанного на демократических ценностях и практических интересах взаимовыгодного сотрудничества с Ирландией.
Надеюсь, что совместными усилиями мы придадим новый импульс двустороннему сотрудничеству на благо наших стран и народов.
Еще раз поздравляю Вас, желая Вам крепкого здоровья и новых достижений, а дружественному народу Ирландии – благополучия и процветания», - говорится в  послании.