Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 47 նոր դեպք. արձանագրվել է 3 մահ
Մարտի 17-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 47 նոր դեպք: Կատարվել է 2480 թեստավորում, առողջացել՝ 140 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 2 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 202 դեպք, որոնցից 409 047-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2924 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8589 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1643 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 1 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 47, скончались 3 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 17 марта увеличилось на 47. Проведено 2480 тестов, выздоровели 140 граждан, скончались 2 человека.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 422 202 человек, выздоровели 409 047 человек. В больницах проходят лечение 2924 пациента.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8589, число случаев смерти по иным причинам составляет 1643. Накануне был зарегистрирован  1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.