Հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայողի դի. ՀՀ ՊՆ
Մարտի 17-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդուարդ Ռազմիկի Ռուստամյանի ( ծնվ. 2003 թ.) դին` հրազենային վիրավորումով:
ՊՆ-ից հայտնում են, որ ընթանում է քննություն` դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով:
Ավելի վաղ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնել էին, որ մարտի 16-ին՝ ժամը 21:10-ի սահմաններում, հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Ալբերտ Լևոնի Սիրոյանի (ծնվ. 2002թ) դին` ծնոտի շրջանում հրազենային վիրավորմամբ:

Обнаружено тело еще одного военнослужащего Армении с огнестрельным ранением
Сегодня в 10:30 на территории военной части, расположенной на южном направлении, с огнестрельным ранением обнаружено тело военнослужащего срочной службы, рядового Эдуарда Рустамяна, 2003 г.р.
Как сообщает пресс-служба Минобороны, ведется следствие для выяснения обстоятельств.
Напомним, что сегодня утром Минобороны сообщило, что на одной из боевых позиций, дислоцированных в юго-восточном направлении республики, 16 марта, около 21:10 часов, был обнаружен труп военнослужащего срочной службы N-ской воинской части, рядового Альберта Левоновича Сирояна, 2002 г. р. с огнестрельным ранением в области челюсти.